UUTECHNIC GROUPIN KONSERNITILINPÄÄTÖS, SELVITYS HALLINTO- JA OHJAUSJÄRJESTELMÄSTÄ SEKÄ PALKKA- JA PALKKIOSELVITYS 2017 JULKAISTU
PLC UUTECHNIC GROUP OYJ PÖRSSITIEDOTE 9.3.2018 klo 9:00
UUTECHNIC GROUPIN KONSERNITILINPÄÄTÖS, SELVITYS HALLINTO- JA OHJAUSJÄRJESTELMÄSTÄ SEKÄ PALKKA- JA PALKKIOSELVITYS 2017 JULKAISTU
Uutechnic Groupin vuosikertomus ja tilintarkastettu konsernitilinpäätös vuodelta 2017 on julkaistu pdf-muodossa yhtiön internetsivuilla osoitteessa www.uutechnicgroup.fi.
Uutechnic Groupin selvitys hallinto- ja ohjausjärjestelmästä sekä palkka- ja palkkioselvitys vuodelta 2017 on julkaistu yhtiön internetsivuilla osoitteessa www.uutechnicgroup.fi
Uudessakaupungissa 9.3.2018
PLC UUTECHNIC GROUP OYJ
Hallitus
Lisätietoja:
Jouko Peräaho, toimitusjohtaja Plc Uutechnic Group Oyj +358 500 740808
www.uutechnicgroup.fi
Uutechnic Groupin toiminta-ajatuksena on asiakkaan kilpailukyvyn parantaminen tarjoamalla heille edistyksellisiä prosessiteknisiä ratkaisuja sekä ainutlaatuista palvelukonseptia maailmanlaajuisesti. Tuotevalikoimaan kuuluvat mm. sekoittimet, erityyppiset paineastiat, prosessi- ja varastosäiliöt, reaktorit ja lämmönvaihtimet sekä erityyppiset pitkät hitsatut ja koneistetut pyörähdyskappaleet kuten telat, sylinterit, putket ja kartiot.
Tärkeimmät teollisuudenalat ovat hydrometallurgia, kaivos-, sellu-, paperi-, elintarvike-, lannoite-, ja muu kemianteollisuus sekä ympäristöteknologia.
Konsernin liiketoiminta, Process Solutions, jaetaan kahteen liiketoimintalinjaan. Mixing Technology liiketoimintalinjaan kuuluvat Stelzer Rührtechnik GmbH ja Uutechnic Oy. Tanks & Rolls liiketoimintalinjaan kuuluvat Japrotek Oy Ab ja AP-Tela Oy.
UutechnicGroup_Selvitys_Hallinto_ja_Ohjausjarjestelmasta_2017UutechnicGroup_Palkkajapalkkioselvitys_2017
UutechnicGroup_Vuosikertomus_2017
--
This announcement is distributed by Nasdaq Corporate Solutions on behalf of Nasdaq Corporate Solutions clients.
The issuer of this announcement warrants that they are solely responsible for the content, accuracy and originality of the information contained therein.
Source: Plc Uutechnic Group Oyj via Globenewswire