Yksityisyysasetukset
Inderes käyttää evästeitä tarjotakseen paremman käyttökokemuksen ja henkilökohtaisemman palvelun. Hyväksymällä evästeiden käytön voimme kehittää palvelua entistä paremmin ja pystymme tarjoamaan sinua kiinnostavaa sisältöä.
  • Foorumi
  • Premium
  • Osakemarkkinat
    • PörssiReaaliaikaiset kurssit, indeksit ja markkinakehitys
    • AamukatsausPäivittäinen markkinakatsaus ja yön tärkeimmät tapahtumat
    • PörssikalenteriTulevat tulokset, listautumiset ja yritystapahtumat
    • OsinkokalenteriTulevat ja menneet osingot
  • Yhtiöt
    • YhtiötSelaa ja suodata listattujen yhtiöiden listaa
    • Löydä osakkeitaInspiraatiota seuraavaan sijoitukseesi
    • ListautumisetUudet listautumiset ja tulevat pörssiannit
    • YhtiökokouskutsutYhtiökokousten päivämäärät ja osakkeenomistajatiedot
  • Osaketutkimus
    • AnalyysiAsiantuntijoiden osakeanalyysi ja suositukset
    • ArtikkelitUutiset, näkemykset ja markkinakommentit
    • MallisalkkuInderesin mallisalkku
    • FemmeRohkeutta ja itseluottamusta sijoittamiseen
  • Opi sijoittamisesta
    • AnalyysikouluOpi lukemaan ja ymmärtämään osakeanalyysiä
    • SijoituskouluOppaita ja oppitunteja sijoitusosaamisen kasvattamiseen
    • SalkunhaltijatSijoitustietoa jokaiselle tasolle, ensiaskeleista edistyneisiin salkkustrategioihin.
    • inderesTVVideokeskus osaketutkimukselle, analyysille ja asiantuntijakommenteille
    • TranskriptitTulosjulkistusten ja sijoittajatapaamisten tekstimuotoiset tallenteet
    • OsakevertailuVertaa tunnuslukuja ja kehitystä useiden osakkeiden välillä
    • TuloskausiVertaile EPS-ennusteita toteutuneisiin tuloksiin
    • Sisäpiirin kaupatSeuraa yhtiöiden sisäpiiriläisten osto- ja myyntitoimintaa
    • LyhyeksimyyntiKatso, millä pörssiyhtiöillä on ilmoitettuja lyhyitä positioita
    • Virtuaalinen analyytikkochatEsitä kysymyksiä ja saa tekoälypohjaisia sijoitusnäkemyksiä
    • Korkoa korolle -laskuriLaske, miten säästösi kasvavat korkoa korolle -ilmiön ansiosta.
Sosiaalinen media
  • Inderes Foorumi
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • X (Twitter)
  • Tiktok
  • Linkedin
Yhteystiedot
  • info@inderes.fi
  • +358 10 219 4690
  • Porkkalankatu 5
    00180 Helsinki
Inderes
  • Meistä
  • Tiimi
  • Avoimet työpaikat
  • Inderes sijoituskohteena
  • Palvelut pörssiyhtiöille
Sivusto
  • UKK
  • Q&A
  • Käyttöehdot
  • Tietosuojaseloste
  • Vastuuvapauslauseke

Inderesin vastuuvapauslauseke löytyy täältä. Kunkin Inderesin aktiivisessa seurannassa olevan osakkeen tarkemmat tiedot löytyvät kunkin osakkeen omilta yhtiösivuilta Inderes-sivustolla. © Inderes Oyj. Kaikki oikeudet pidätetään.

Kirjaudu sisään Inderes Free -tilillesi nähdäksesi kaikki sivun maksuton sisältö.
Luo ilmainen tunnus
Yleiskuva
Luvut & ennusteet
Omistajat
Osinko
Arvostus
Tuloslaskelma
Neljännesennusteet

Arvostus

 

Alexandria Group

13,00 EUR+3,17 %9.10. klo 18.25
1 810 seuraajaa

ALEX

First North Finland

Financial Services

Financials

Yleiskuva
Luvut & ennusteet
Omistajat
Osinko
Lyhyeksimyynti
Sijoittajien näkemys
Arvostus
Tuloslaskelma
Neljännesennusteet

Tuloslaskelma

Tuloslaskelma, liikevaihto, EBIT, arvostuskertoimet ja neljännesennusteet yhtiölle Alexandria Group

20192020202120222023202420252026e2027e2028e2029e
Liikevaihto29,934,847,738,244,449,454,761,560,565,269,9
kasvu-%16,4 %37,1 %−19,9 %16,2 %11,3 %10,7 %12,5 %−1,7 %7,9 %7,2 %
Käyttökate3,39,714,68,713,214,314,318,917,319,020,7
EBIT (oik.)2,87,213,16,211,011,811,916,514,916,318,0
EBIT2,86,811,65,510,311,111,115,814,215,617,3
Tulos ennen veroja2,86,811,65,510,311,111,115,814,215,617,3
Nettotulos0,43,98,73,98,18,07,711,510,211,512,7
EPS (oik.)0,050,461,020,440,840,840,771,090,971,071,17
kasvu-%848,1 %122,5 %−56,7 %89,8 %−0,5 %−8,4 %42,3 %−11,1 %10,9 %9,1 %
Osinko0,020,320,620,370,780,790,701,030,911,011,11
Osingonjakosuhde44,2 %77,4 %71,0 %100,1 %100,9 %102,8 %100,6 %100,0 %100,0 %100,0 %100,0 %
Sisäänkirjautuminen vaadittu

Tämä sisältö on näkyvissä vain sisäänkirjautuneille käyttäjille

Luo ilmainen tunnus

Kannattavuus ja pääoman tuotto

20192020202120222023202420252026e2027e2028e2029e
Käyttökate-%10,9 %27,8 %30,6 %22,7 %29,8 %28,9 %26,2 %30,7 %28,5 %29,1 %29,6 %
EBIT-% (oik.)9,2 %20,6 %27,4 %16,3 %24,8 %23,9 %21,7 %26,8 %24,6 %25,1 %25,7 %
EBIT-%9,2 %19,4 %24,2 %14,3 %23,2 %22,5 %20,3 %25,7 %23,4 %24,0 %24,7 %
Oman pääoman tuotto-%22,9 %34,6 %13,4 %26,1 %23,5 %21,7 %29,4 %25,3 %28,6 %30,6 %
Sijoitetun pääoman tuotto-%35,8 %43,8 %18,2 %30,0 %28,7 %27,0 %37,2 %35,1 %38,8 %41,5 %
Sisäänkirjautuminen vaadittu

Tämä sisältö on näkyvissä vain sisäänkirjautuneille käyttäjille

Luo ilmainen tunnus