Yksityisyysasetukset
Inderes käyttää evästeitä tarjotakseen paremman käyttökokemuksen ja henkilökohtaisemman palvelun. Hyväksymällä evästeiden käytön voimme kehittää palvelua entistä paremmin ja pystymme tarjoamaan sinua kiinnostavaa sisältöä.
  • Foorumi
  • Premium
  • Osakemarkkinat
    • PörssiReaaliaikaiset kurssit, indeksit ja markkinakehitys
    • AamukatsausPäivittäinen markkinakatsaus ja yön tärkeimmät tapahtumat
    • PörssikalenteriTulevat tulokset, listautumiset ja yritystapahtumat
    • OsinkokalenteriTulevat ja menneet osingot
  • Yhtiöt
    • YhtiötSelaa ja suodata listattujen yhtiöiden listaa
    • Löydä osakkeitaInspiraatiota seuraavaan sijoitukseesi
    • ListautumisetUudet listautumiset ja tulevat pörssiannit
    • YhtiökokouskutsutYhtiökokousten päivämäärät ja osakkeenomistajatiedot
  • Osaketutkimus
    • AnalyysiAsiantuntijoiden osakeanalyysi ja suositukset
    • ArtikkelitUutiset, näkemykset ja markkinakommentit
    • MallisalkkuInderesin mallisalkku
    • FemmeRohkeutta ja itseluottamusta sijoittamiseen
  • Opi sijoittamisesta
    • AnalyysikouluOpi lukemaan ja ymmärtämään osakeanalyysiä
    • SijoituskouluOppaita ja oppitunteja sijoitusosaamisen kasvattamiseen
    • SalkunhaltijatSijoitustietoa jokaiselle tasolle, ensiaskeleista edistyneisiin salkkustrategioihin.
    • inderesTVVideokeskus osaketutkimukselle, analyysille ja asiantuntijakommenteille
    • TranskriptitTulosjulkistusten ja sijoittajatapaamisten tekstimuotoiset tallenteet
    • OsakevertailuVertaa tunnuslukuja ja kehitystä useiden osakkeiden välillä
    • TuloskausiVertaile EPS-ennusteita toteutuneisiin tuloksiin
    • Sisäpiirin kaupatSeuraa yhtiöiden sisäpiiriläisten osto- ja myyntitoimintaa
    • LyhyeksimyyntiKatso, millä pörssiyhtiöillä on ilmoitettuja lyhyitä positioita
    • Virtuaalinen analyytikkochatEsitä kysymyksiä ja saa tekoälypohjaisia sijoitusnäkemyksiä
    • Korkoa korolle -laskuriLaske, miten säästösi kasvavat korkoa korolle -ilmiön ansiosta.
Sosiaalinen media
  • Inderes Foorumi
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • X (Twitter)
  • Tiktok
  • Linkedin
Yhteystiedot
  • info@inderes.fi
  • +358 10 219 4690
  • Porkkalankatu 5
    00180 Helsinki
Inderes
  • Meistä
  • Tiimi
  • Avoimet työpaikat
  • Inderes sijoituskohteena
  • Palvelut pörssiyhtiöille
Sivusto
  • UKK
  • Q&A
  • Käyttöehdot
  • Tietosuojaseloste
  • Vastuuvapauslauseke

Inderesin vastuuvapauslauseke löytyy täältä. Kunkin Inderesin aktiivisessa seurannassa olevan osakkeen tarkemmat tiedot löytyvät kunkin osakkeen omilta yhtiösivuilta Inderes-sivustolla. © Inderes Oyj. Kaikki oikeudet pidätetään.

Kirjaudu sisään Inderes Free -tilillesi nähdäksesi kaikki sivun maksuton sisältö.
Luo ilmainen tunnus
Yleiskuva
Luvut & ennusteet
Omistajat
Osinko
Arvostus
Tuloslaskelma
Neljännesennusteet

Arvostus

 

GRK Infra

27,60 EUR+3,76 %6.10. klo 18.29
Alle 1K seuraajaa

GRK

NASDAQ Helsinki

Construction & Materials

Industrials

Yleiskuva
Luvut & ennusteet
Omistajat
Osinko
Lyhyeksimyynti
Sijoittajien näkemys
Arvostus
Tuloslaskelma
Neljännesennusteet

Tuloslaskelma

Tuloslaskelma, liikevaihto, EBIT, arvostuskertoimet ja neljännesennusteet yhtiölle GRK Infra

2020202120222023202420252026e2027e2028e2029e
Liikevaihto387,3430,6450,5546,2728,4872,3944,51 041,21 088,21 120,9
kasvu-%11,2 %4,6 %21,3 %33,4 %19,8 %8,3 %10,2 %4,5 %3,0 %
Käyttökate21,720,724,437,760,972,4105,8110,8112,9104,1
EBIT (oik.)22,922,613,724,945,658,290,594,895,984,4
EBIT21,720,711,424,245,253,580,288,891,981,8
Tulos ennen veroja21,720,710,024,345,852,783,488,892,281,4
Nettotulos21,720,77,020,236,943,066,972,875,666,8
EPS (oik.)0,590,570,230,510,931,171,811,841,861,62
kasvu-%−2,9 %−60,2 %126,6 %82,5 %24,7 %54,9 %2,1 %1,0 %−12,9 %
Osinko0,130,150,160,170,200,530,650,700,750,78
Osingonjakosuhde24,2 %27,9 %94,4 %33,3 %22,1 %50,4 %41,6 %41,1 %42,4 %50,0 %
Sisäänkirjautuminen vaadittu

Tämä sisältö on näkyvissä vain sisäänkirjautuneille käyttäjille

Luo ilmainen tunnus

Kannattavuus ja pääoman tuotto

2020202120222023202420252026e2027e2028e2029e
Käyttökate-%5,6 %4,8 %5,4 %6,9 %8,4 %8,3 %11,2 %10,6 %10,4 %9,3 %
EBIT-% (oik.)5,9 %5,3 %3,0 %4,6 %6,3 %6,7 %9,6 %9,1 %8,8 %7,5 %
EBIT-%5,6 %4,8 %2,5 %4,4 %6,2 %6,1 %8,5 %8,5 %8,4 %7,3 %
Oman pääoman tuotto-%68,2 %29,7 %9,1 %24,3 %35,4 %27,8 %29,9 %26,1 %23,3 %18,3 %
Sijoitetun pääoman tuotto-%46,0 %20,0 %10,0 %20,0 %31,8 %27,7 %31,5 %28,5 %25,7 %20,7 %
Sisäänkirjautuminen vaadittu

Tämä sisältö on näkyvissä vain sisäänkirjautuneille käyttäjille

Luo ilmainen tunnus