Yksityisyysasetukset
Inderes käyttää evästeitä tarjotakseen paremman käyttökokemuksen ja henkilökohtaisemman palvelun. Hyväksymällä evästeiden käytön voimme kehittää palvelua entistä paremmin ja pystymme tarjoamaan sinua kiinnostavaa sisältöä.
  • Foorumi
  • Premium
  • Osakemarkkinat
    • PörssiReaaliaikaiset kurssit, indeksit ja markkinakehitys
    • AamukatsausPäivittäinen markkinakatsaus ja yön tärkeimmät tapahtumat
    • PörssikalenteriTulevat tulokset, listautumiset ja yritystapahtumat
    • OsinkokalenteriTulevat ja menneet osingot
  • Yhtiöt
    • YhtiötSelaa ja suodata listattujen yhtiöiden listaa
    • Löydä osakkeitaInspiraatiota seuraavaan sijoitukseesi
    • ListautumisetUudet listautumiset ja tulevat pörssiannit
    • YhtiökokouskutsutYhtiökokousten päivämäärät ja osakkeenomistajatiedot
  • Osaketutkimus
    • AnalyysiAsiantuntijoiden osakeanalyysi ja suositukset
    • ArtikkelitUutiset, näkemykset ja markkinakommentit
    • MallisalkkuInderesin mallisalkku
    • FemmeRohkeutta ja itseluottamusta sijoittamiseen
  • Opi sijoittamisesta
    • AnalyysikouluOpi lukemaan ja ymmärtämään osakeanalyysiä
    • SijoituskouluOppaita ja oppitunteja sijoitusosaamisen kasvattamiseen
    • SalkunhaltijatSijoitustietoa jokaiselle tasolle, ensiaskeleista edistyneisiin salkkustrategioihin.
    • inderesTVVideokeskus osaketutkimukselle, analyysille ja asiantuntijakommenteille
    • TranskriptitTulosjulkistusten ja sijoittajatapaamisten tekstimuotoiset tallenteet
    • OsakevertailuVertaa tunnuslukuja ja kehitystä useiden osakkeiden välillä
    • TuloskausiVertaile EPS-ennusteita toteutuneisiin tuloksiin
    • Sisäpiirin kaupatSeuraa yhtiöiden sisäpiiriläisten osto- ja myyntitoimintaa
    • LyhyeksimyyntiKatso, millä pörssiyhtiöillä on ilmoitettuja lyhyitä positioita
    • Virtuaalinen analyytikkochatEsitä kysymyksiä ja saa tekoälypohjaisia sijoitusnäkemyksiä
    • Korkoa korolle -laskuriLaske, miten säästösi kasvavat korkoa korolle -ilmiön ansiosta.
Sosiaalinen media
  • Inderes Foorumi
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • X (Twitter)
  • Tiktok
  • Linkedin
Yhteystiedot
  • info@inderes.fi
  • +358 10 219 4690
  • Porkkalankatu 5
    00180 Helsinki
Inderes
  • Meistä
  • Tiimi
  • Avoimet työpaikat
  • Inderes sijoituskohteena
  • Palvelut pörssiyhtiöille
Sivusto
  • UKK
  • Q&A
  • Käyttöehdot
  • Tietosuojaseloste
  • Vastuuvapauslauseke

Inderesin vastuuvapauslauseke löytyy täältä. Kunkin Inderesin aktiivisessa seurannassa olevan osakkeen tarkemmat tiedot löytyvät kunkin osakkeen omilta yhtiösivuilta Inderes-sivustolla. © Inderes Oyj. Kaikki oikeudet pidätetään.

Kirjaudu sisään Inderes Free -tilillesi nähdäksesi kaikki sivun maksuton sisältö.
Luo ilmainen tunnus
Yleiskuva
Luvut & ennusteet
Omistajat
Osinko
Arvostus
Tuloslaskelma
Neljännesennusteet

Arvostus

 

Relais Group

13,35 EUR+0,75 %7.10. klo 12.46
3 926 seuraajaa

RELAIS

NASDAQ Helsinki

Automobiles

Consumer Goods & Services

Yleiskuva
Luvut & ennusteet
Omistajat
Osinko
Lyhyeksimyynti
Sijoittajien näkemys
Arvostus
Tuloslaskelma
Neljännesennusteet

Tuloslaskelma

Tuloslaskelma, liikevaihto, EBIT, arvostuskertoimet ja neljännesennusteet yhtiölle Relais Group

20192020202120222023202420252026e2027e2028e2029e
Liikevaihto98,9128,9237,8260,7284,3322,6383,4464,9485,1495,3505,7
kasvu-%30,3 %84,5 %9,6 %9,0 %13,5 %18,8 %21,2 %4,4 %2,1 %2,1 %
Käyttökate13,319,136,036,643,551,955,166,973,576,176,1
EBIT (oik.)7,918,725,723,028,636,138,443,448,851,553,3
EBIT7,911,123,019,725,133,029,532,340,242,945,3
Tulos ennen veroja2,510,418,513,117,723,819,621,329,733,736,9
Nettotulos0,46,914,410,013,718,515,516,022,125,227,8
EPS (oik.)0,210,840,950,800,951,231,481,131,381,541,64
kasvu-%297,7 %13,7 %−15,6 %17,9 %29,9 %20,6 %−23,6 %21,9 %11,6 %6,3 %
Osinko0,100,300,360,400,440,500,300,380,400,420,43
Osingonjakosuhde421,1 %75,3 %44,9 %72,3 %58,1 %48,9 %35,3 %44,4 %34,0 %31,4 %29,3 %
Sisäänkirjautuminen vaadittu

Tämä sisältö on näkyvissä vain sisäänkirjautuneille käyttäjille

Luo ilmainen tunnus

Kannattavuus ja pääoman tuotto

20192020202120222023202420252026e2027e2028e2029e
Käyttökate-%13,5 %14,8 %15,1 %14,0 %15,3 %16,1 %14,4 %14,4 %15,1 %15,4 %15,1 %
EBIT-% (oik.)7,9 %14,5 %10,8 %8,8 %10,0 %11,2 %10,0 %9,3 %10,1 %10,4 %10,5 %
EBIT-%7,9 %8,6 %9,7 %7,5 %8,8 %10,2 %7,7 %6,9 %8,3 %8,7 %9,0 %
Oman pääoman tuotto-%10,2 %16,3 %9,6 %12,8 %16,2 %10,7 %9,1 %11,9 %12,7 %13,0 %
Sijoitetun pääoman tuotto-%8,4 %11,6 %7,5 %9,4 %12,2 %8,5 %7,7 %9,7 %10,4 %11,0 %
Sisäänkirjautuminen vaadittu

Tämä sisältö on näkyvissä vain sisäänkirjautuneille käyttäjille

Luo ilmainen tunnus