Easor Oyj, Lehdistötiedote, 2.10.2026 klo 10:40
Easor ja GOS Group aloittavat yhteistyön – GOS Group ottaa käyttöön Easorin taloushallinnon alustan
Easor on solminut tilitoimistokumppanuussopimuksen GOS Groupin kanssa. GOS Group on vuonna 2015 perustettu taloushallinnon asiantuntijatalo, jolla on toimipisteet Oulussa, Turussa, Helsingissä ja Tampereella. GOS Groupin liikevaihto on noin 7,0 miljoonaa euroa ja yhtiössä työskentelee 70 taloushallinnon ammattilaista. GOSin vahvuus on taloushallinnon, ennakoivan raportoinnin ja rahoituksen asiantuntemuksen yhdistäminen kokonaisuudeksi, joka tukee asiakkaiden sujuvaa ja tehokasta taloushallintoa, kasvua ja tarvittaessa rahoituksen saatavuutta.
Yhteistyön myötä GOS Group ottaa Easorin taloushallinnon alustan osaksi palvelutarjontaansa. Yhteistyön tavoitteena on yhdistää GOS Groupin taloushallinnon asiantuntijapalvelut ja Easorin helppokäyttöinen teknologia kokonaisuudeksi, joka sujuvoittaa yrittäjien päivittäistä taloushallintoa ja tukee tilitoimiston tehokasta asiakaspalvelua.
GOS Groupin valinnassa painottuivat Easorin alustan helppokäyttöisyys, mahdollisuudet kehittää asiakaspalvelua sekä kumppanuusmalli, joka tukee tilitoimiston omaa liiketoimintaa ja kasvua.
"Etsimme ratkaisua, joka on ennen kaikkea helppo asiakkaidemme käyttää, mutta joka samalla tukee oman toimintamme kehittämistä ja kasvua. Easorissa vakuutuimme yrittäjälähtöisestä käyttökokemuksesta sekä kumppanuusmallista, jossa tilitoimisto on aidosti keskeisessä roolissa. Uskomme, että yhteistyön avulla pystymme tarjoamaan asiakkaillemme entistä sujuvamman taloushallinnon kokonaisuuden ja samalla tehostamaan omaa toimintaamme", sanoo Arttu Kautto, partner CRO, GOS.
Easorille GOS Groupin liittyminen kumppaniverkostoon on tärkeä askel yhtiön tilitoimistoyhteistyön rakentamisessa.
"Olemme erittäin iloisia saadessamme GOS Groupin mukaan Easorin kumppaniverkostoon, jossa on jo reilut 200 tilitoimistoa Suomessa. Strategiamme ytimessä on rakentaa alusta, jolla yrittäjä ja tilitoimisto voivat työskennellä saumattomasti yhdessä. Haluamme teknologian lisäksi olla kumppani, joka auttaa tilitoimistoja kehittämään palveluitaan, tehostamaan toimintaansa ja kasvattamaan liiketoimintaansa”, sanoo Arne Hurme, Suomen maajohtaja, Easor.
Easor Oyj
Lisätietoja:
Otto-Pekka Huhtala
toimitusjohtaja, Easor Oyj
040 703 8554
Easor lyhyesti
Easor on taloushallinnon alustayhtiö, joka yhdistää yrittäjät ja tilitoimistot yhdelle alustalle. Easorin myötä yrittäjä saa helppokäyttöiset työkalut yritystoiminnan taloushallinnon rutiineihin. Tilitoimistolle Easor tarjoaa työkalut tehokkaaseen liiketoimintaan sekä kasvun mahdollisuuksia.
Easor palvelee yli 16 000 Pk-yritysasiakasta ja yli 400 tilitoimistokumppania. Easorin ohjelmistolla on yli 60 000 loppukäyttäjää ja ohjelmiston kautta käsitellään vuosittain yli 10 miljoonaa laskua. Easor toimii Suomessa, Ruotsissa, Espanjassa ja Italiassa. Yhtiön pääkonttori sijaitsee Oulussa. Lue lisää: https://investors.easor.fi/fi/