April - juni 2026
Januari- juni 2026
VD kommenterar - Stabil period - bolaget redo för nästa fas
Andra kvartalet var stabilt med ett resultat i linje med förväntan. Det senaste året har vi fokuserat på att konsolidera bolaget, stärka finanserna och bygga en ny organisation. Med en stärkt balansräkning, en organisation dimensionerad för tillväxt och en plan för både förvärv och fortsatt aktiv förvaltning ser jag med tillförsikt fram emot att ta bolaget in i nästa fas.
Informationstillfällen
Delårsrapport Q3, 19 november 2026
För mer information vänligen kontakta:
Andreas Gustafsson, Verkställande direktör Real Fastigheter, telefon 072-241 21 15
Fredrik Blad, CFO Real Fastigheter, telefon 073-421 79 65
Denna information är sådan information som Real Fastigheter AB (publ) är skyldigt att offentliggöra enligt EU:s marknadsmissbruksförordning. Informationen lämnades, genom ovanstående kontaktpersons försorg, för offentliggörande den 20 augusti 2026 kl.08.30 CEST.
Om Real Fastigheter AB (publ)
Real Fastigheter förvaltar och utvecklar fastigheter inom industri, lager, logistik och handel i och i anslutning till tillväxtorter i Sverige. Real Fastigheters aktie är listad på NGM Growth Market. För mer information om bolaget se: www.realfastigheter.se