• Foorumi
  • Premium
  • Osakemarkkinat
    • PörssiReaaliaikaiset kurssit, indeksit ja markkinakehitys
    • AamukatsausPäivittäinen markkinakatsaus ja yön tärkeimmät tapahtumat
    • PörssikalenteriTulevat tulokset, listautumiset ja yritystapahtumat
    • OsinkokalenteriTulevat ja menneet osingot
  • Yhtiöt
    • YhtiötSelaa ja suodata listattujen yhtiöiden listaa
    • Löydä osakkeitaInspiraatiota seuraavaan sijoitukseesi
    • ListautumisetUudet listautumiset ja tulevat pörssiannit
    • YhtiökokouskutsutYhtiökokousten päivämäärät ja osakkeenomistajatiedot
  • Osaketutkimus
    • AnalyysiAsiantuntijoiden osakeanalyysi ja suositukset
    • ArtikkelitUutiset, näkemykset ja markkinakommentit
    • MallisalkkuInderesin mallisalkku
    • FemmeRohkeutta ja itseluottamusta sijoittamiseen
  • Opi sijoittamisesta
    • AnalyysikouluOpi lukemaan ja ymmärtämään osakeanalyysiä
    • SijoituskouluOppaita ja oppitunteja sijoitusosaamisen kasvattamiseen
    • SalkunhaltijatSijoitustietoa jokaiselle tasolle, ensiaskeleista edistyneisiin salkkustrategioihin.
    • inderesTVVideokeskus osaketutkimukselle, analyysille ja asiantuntijakommenteille
    • TranskriptitTulosjulkistusten ja sijoittajatapaamisten tekstimuotoiset tallenteet
    • OsakevertailuVertaa tunnuslukuja ja kehitystä useiden osakkeiden välillä
    • TuloskausiVertaile EPS-ennusteita toteutuneisiin tuloksiin
    • Sisäpiirin kaupatSeuraa yhtiöiden sisäpiiriläisten osto- ja myyntitoimintaa
    • Virtuaalinen analyytikkochatEsitä kysymyksiä ja saa tekoälypohjaisia sijoitusnäkemyksiä
    • Korkoa korolle -laskuriLaske, miten säästösi kasvavat korkoa korolle -ilmiön ansiosta.
Sosiaalinen media
  • Inderes Foorumi
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • X (Twitter)
  • Tiktok
  • Linkedin
Yhteystiedot
  • info@inderes.fi
  • +358 10 219 4690
  • Porkkalankatu 5
    00180 Helsinki
Inderes
  • Meistä
  • Tiimi
  • Avoimet työpaikat
  • Inderes sijoituskohteena
  • Palvelut pörssiyhtiöille
Sivusto
  • UKK
  • Q&A
  • Käyttöehdot
  • Tietosuojaseloste
  • Vastuuvapauslauseke

Inderesin vastuuvapauslauseke löytyy täältä. Kunkin Inderesin aktiivisessa seurannassa olevan osakkeen tarkemmat tiedot löytyvät kunkin osakkeen omilta yhtiösivuilta Inderes-sivustolla. © Inderes Oyj. Kaikki oikeudet pidätetään.

Scanfil tukee TOMRAa Puolan panttijärjestelmän käyttöönotossa

SCANFLLehdistötiedote30.06.2026 klo 14.00
Keskustele

Scanfil on ollut keskeisessä roolissa TOMRAn pullonpalautusautomaattien tuotannon ylösajossa ja käyttöönotossa Puolan panttijärjestelmässä (DRS).

Scanfil Oyj     Lehdistötiedote     30.6.2026 klo 14.00

Scanfil tukee TOMRAa Puolan panttijärjestelmän käyttöönotossa

Scanfil on ollut keskeisessä roolissa TOMRAn pullonpalautusautomaattien tuotannon ylösajossa ja käyttöönotossa Puolan panttijärjestelmässä (DRS).

TOMRAn S2 Rugged Plus ‑pullonpalautusautomaatti on suunniteltu vastaamaan suurten puolalaisten vähittäiskauppojen tarpeita. Scanfil on tukenut käyttöönottoa tekemällä tiivistä yhteistyötä ratkaisun tärkeimmissä osakokonaisuuksissa ja hyödyntämällä vahvaa toimitusketju- ja valmistusosaamistaan. Tämä on mahdollistanut nopean ja laadukkaan tuotannon ylösajon. Tuotteiden valmistus paikan päällä Puolassa on ollut tärkeä osa toimituskokonaisuutta. Onnistuneen käyttöönoton jälkeen Scanfil uskoo yhteistyön jatkuvan vahvana myös vuoden 2026 jälkipuoliskolla.

“Scanfilin ketterä ja joustava tuotantomalli auttaa asiakkaitamme kasvamaan markkinoiden mukana. Yhteistyömme TOMRAn kanssa on hyvä esimerkki pitkäaikaisen kumppanuuden merkityksestä,” sanoo Scanfilin Global Account Manager Akos Sifter.

“Puolan pullonpalautusautomaattien käyttöönoton eteneminen kuvastaa vahvaa yhteistyötämme Scanfilin kanssa. Heidän kykynsä skaalata tuotantoa nopeasti laadusta tinkimättä on ollut keskeinen tekijä käyttöönoton onnistumisessa ja tarpeisiimme vastaamisessa,” jatkaa TOMRA Collectionin Sourcing & Supply -toiminnoista vastaava Raymond Lyngoy.

Yhteistyö vahvistaa entisestään Scanfilin asemaa luotettavana valmistuskumppanina, joka tukee asiakkaidensa kasvua.