Copyright © Inderes 2011 - present. All rights reserved.
  • Uusimmat
  • Pörssi
    • Aamukatsaus
    • Osakevertailu
    • Pörssikalenteri
    • Osinkokalenteri
    • Analyysi
    • Artikkelit
    • Sisäpiirin kaupat
    • Transkriptit
    • Yhtiökokouskutsut
    • Listautumiset
  • inderesTV
  • Mallisalkku
  • Foorumi
  • Löydä
  • Premium
  • Femme
  • Nora AI
  • Opi
    • Sijoituskoulu
    • Q&A
    • Analyysikoulu
  • Meistä
    • Seurantayhtiöt
    • Tiimi

Vaikutat käyttävän laajaa näyttöä, haluatko laajentaa myös videosoittimen näkymän?

Herantis Pharma H2'18 haastattelu

– Inderes
Herantis Pharma

Herantis Pharman toimitusjohtaja Pekka Simula Inderesin Pulkkisen haastattelussa. Ensimmäisessä haastattelussa käydään läpi, mitä Herantis Pharma tekee, missä vaiheessa lääkekehitys on, minkälainen kassatilanne on ja minkälainen dynamiikka lääkehityksen alalla vallitsee. Riskit lääkekehitysyhtiöissä ovat korkeat. Lopuksi Verneri kysyy, miten Herantis Pharma aikoo välttää Fit Biotechin kohtalon. Kysymykset alla.

Herantis Pharmasta käydään Sijoitusfoorumilla keskustelua täällä https://keskustelut.inderes.fi/t/herantis-pharma-ketju/525/11

Herantis Pharma ei ole Inderesillä analyytikkoseurannassa.

00:00 Mitä yhtiö tekee
00:55 Mitä CDNF ja Lymfactin lääkeaihiot ovat ja missä vaiheessa ne etenevät?
02:34 Onko näiden lääkeaihioiden kehityksen ja tutkimuksen osalta ollut kuinka paljon ulkopuolista kiinnostusta? Tätä nyt ei varmaan kovin tarkkaan voi avata mutta ihan yleisellä tasolla, kun esim. Parkinsonin tauti kuitenkin on aika "iso juttu" ja nykyiset hoitokeinot hyvin rajallisia.
04:15 Mihin asti teidän nykyinen kassatilanne riittää, huomioiden valmistelussa oleva osakeanti?
05:30 Foorumilta: Onko teillä muuten arvioita tai valistuneita arvauksia siitä, paljonko CDNF:n ja Lymfactinin kliinisten tutkimusten saattaminen loppuun asti tulisi tästä hetkestä eteenpäin maksamaan? Olettaen siis, että kaikki sujuisi hyvin ja saataisiin haluttuja tuloksia? Kysymyksessä lienee takana pelko siitä, että tämä on niin kallista että nykyiset omistajat dilutoituu olemattomiin ennen maaliin pääsyä, jos sinne päästäisiin.
08:25 Rinnakkaislistautuminen First North Tukholmaan? Mitä etuja?
09:40 Miten vältätte Fit Biotechit?

Pysy ajan tasalla
Yhtiöhaastattelut

Viimeisimmät videot

Älä astu negatiivisuusharhaan! | Raharadio 21
02.04.2026 klo 18.45
Aktian yhtiökokous | Toimitusjohtajan katsaus 1.4.2026
02.04.2026 klo 18.44 Aktia Pankki
Onko kuluttajilla varaa Marimekkoon?
02.04.2026 klo 12.18 Marimekko
Vaikuttaako sota oikeasti talouteen | Vernerin vartti
02.04.2026 klo 10.25
Korkojen nousu iskee asuntoihin
02.04.2026 klo 09.30
Näytä kaikki videot
Sosiaalinen media
  • Inderes Foorumi
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • X (Twitter)
  • Tiktok
  • Linkedin
Yhteystiedot
  • info@inderes.fi
  • +358 10 219 4690
  • Porkkalankatu 5
    00180 Helsinki
Inderes
  • Meistä
  • Tiimi
  • Avoimet työpaikat
  • Inderes sijoituskohteena
  • Palvelut pörssiyhtiöille
Sivusto
  • UKK
  • Käyttöehdot
  • Tietosuojaseloste
  • Vastuuvapauslauseke
Inderesin vastuuvapauslauseke löytyy täältä. Kunkin Inderesin aktiivisessa seurannassa olevan osakkeen tarkemmat tiedot löytyvät kunkin osakkeen omilta yhtiösivuilta Inderes-sivustolla. © Inderes Oyj. Kaikki oikeudet pidätetään.